Dokumendid»Riigisisesed dokumendid»Sari: MKM. Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium»

Eesti riiklik tehisintellekti alane tegevuskava ehk kratikava 2022-2023

Telli e-postile

Eelnõu toimiku number: 21-1475Liik: Muu toimikVastutaja: Majandus- ja KommunikatsiooniministeeriumKontaktisik: Kaidi-Kerli Kärner [email protected] Telefon 625 6348

Ava kõik plokid|Sulge kõik plokid

Üldandmed

  1 Menetlusetapp: Avalik konsulteerimine

  • Laadi alla
  • Edasta e-postiga
  • Lõppenud
  Algatatud:03.12.2021 07:42
  Tähtaeg:16.12.2021 23:59
  Pealkiri:Eesti riiklik tehisintellekti alane tegevuskava ehk kratikava 2022-2023
  Asutus:Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
  Valdkond:IT ja infoühiskond
  Algataja:Marju Loonurme
  Kirjeldus:
  Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium esitab avalikuks konsultatsiooniks Eesti riikliku tehisintellekti alase tegevuskava ehk kratikava aastateks 2022-2023. Käesolev kratikava on jätk eelnevale, aastatel 2019-2021 ellu viidud Eesti tehisintellekti strateegiale.
  Sisu:
  Kratikava on jätk eelnevale, aastatel 2019-2021 elluviidud Eesti tehisintellekti strateegiale. Käesolev kratikava annab ülevaate tegevustest, mis on plaanis, et kratte ehk tehisintellekte veel enam Eestis kasutusele võtta ja seeläbi suurendada e-teenuste kasutajamugavust ja kättesaadavust ning riigi tõhusust. Avaliku sektori tegevuste peamine eesmärk on ühelt poolt toetada krattide kasutuselevõtu baasvõimekuste loomist nendes avaliku sektori asutuses, mis seni ei ole kratte rakendanud ja teisalt kinnistada ning võimendada asutusi, kellel on alusbaas juba olemas, kuid ei ole seda juurutatud. Lisaks on käesolevas kratikavas uue eraldiseisva fookusvaldkonnana „andmed kui võimaldajad“, mille eesmärk on laiemalt toetada andmete leitavust, taaskasutatavust ja kvaliteeti nii era- kui ka avaliku sektori poolel. Erasektori tegevuste fookus on teadlikkuse tõstmisel. Hariduse ning teadus- ja arendustegevuse poolel on senisest suurem rõhk kompetentsi ja oskuste arendamisel, jätkub tehisintellekti TA toetamine ja Eestil tekib juurdepääs maailmatasemel superarvutiressursile.
  Kratikava loodi Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) juhtimisel koostöös Justiitsministeeriumi ning Haridus- ja Teadusministeeriumiga. Kratikava täiendasid ja tagasisidestasid ülejäänud ministeeriumid ning põhilised partnerorganisatsioonid. Kava on loodud kaheks aastaks. Vastavalt käesolevale tegevuskavale panustab Eesti aastail 2022-2023 vähemalt 20 miljonit eurot kratikava elluviimiseks eri suundades.

  Konsulteeritavad dokumendid

  Ava21-1475/01
  02.12.2021 11:34
  Eesti riiklik tehisintellekti alane tegevuskava ehk kratikava 2022-2023

  Konsultatsioon osalusveebis

  Vaata konsultatsiooni ja lisa arvamus

  Avalikud kommentaarid Abiinfo

  Abiinfo

  Sulge

  Menetluse käigus esitatud avalikud arvamused

  Ei ole esitatud

  Kommentaare saab lisada ainult autenditud kasutaja. Kas soovite sisse logida?

  Tagasi

  Kõik selle toimiku dokumendid